12-28/29-15 BARRY MASK INVITATIONAL  (@ Wetumpka)

Mountain Brook 155, Grissom 129, Wetumpka 126, Southside-Gadsden 123, J.O. Johnson 111, Smiths Station 102,
Chelsea 101, Jeff Davis 96, Holtville 88, Auburn 86, Spain Park 79, SAINT JAMES 76, Park Crossing 75, Hardaway, GA 72,
Opelika 70, Robert E. Lee 69, Stanhope Elmore 68, Catholic-Montgomery 54, Sidney Lanier 45, Niceville, FL 33

Richard Williamson  195 # CHAMPION



  106 #   Jackson Howard  (STJ) received a first round bye
              Howard defeated James Hughes  (GRI)                                                       Dec         7 - 6
              Julian Young (JOJ) defeated Howard                                                           Fall          4:00
              Howard defeated John Pankey  (M B)                                                         M D         8 - 0

              Dakota Leon  (S S) defeated Howard                                                           Fall          -----    ( 6 points)

  113 #  
Thad Tatum  (STJ) received a first round bye
              Ben Byerman  (CHE) defeated Tatum                                                         Dec          6 - 2

              Tatum received a second round consolation bye
              Tatum received a third round consolation bye
              Gavin Pudlick  (S P) defeated Tatum                                                           Fall          -----


  120 #   (no STJ competitor)

  126 #   Jack Burt  (STJ) received a first round bye
              Burt defeated Mitchell McCord  (S E)                                                         Fall          -----
             
Aaron Ledbetter  (CHE) defeated Burt                                                        Fall          5:00
              Burt defeated Harrison Shaull (S P)                                                             Fall          -----
              Bradee Snyder  (SOU) defeated Burt                                                           Dec         10 - 4
   ( 9 points)


  132 #   Austin Johnson  (STJ) received a first round bye
              Johnson defeated Ken Marvin  (AUB)                                                         Fall           -----
              Sam Colvin  (SOU) defeated Johnson                                                          M D        10 - 1
              Johnson defeated Joe Harmon  (CHE)                                                          Dec          6 - 1
              Jacob Cole  (GRI) defeated Johnson                                                             Dec          4 - 3   
( 7 points)

  138 #   (no STJ competitor)

  145 #   
Marcellous Thornton  (P C) defeated Jake Rice  (STJ)                                Fall           1:38
              Rice received a consolation round bye
              Cody Gibson  (HOL) defeated Rice                                                              Fall           -----


  152 #   Mason Pattie  (STJ) received a first round bye
              Pattie defeated Princeton Perryman  (LEE)                                                  M D        11 - 0
              Kaleb Fonetenot (S S) defeated Pattie                                                           Fall          0:00
              Pattie defeated Sam Ingram  (CHE)                                                              T F          16 - 0
              Pattie defeated Isaac Jackson  (P C)                                                              Dec          8 - 2
              Jamario Rowe  (JOJ) defeated Pattie                                                             Fall          0:00     (8 points)


  160 #  
Will Prater  (STJ) received a first tround bye
              Prater defeated Dennis Schmeling  (HAR)                                                   Fall           0:55
              Prater defeated Jonathan Foshee  (AUB)                                                      Dec           3 - 2
              Gabe Keating  (CAT) defeated Prater                                                           Fall            -----
              Dantez Morris  (JOJ) defeated Prater                                                            Dec           7 - 1 
   (  8 points)

  170 #  
T. Diebel  (STJ) received a first round bye
              Diebel defeated Jack Stover  (SOU)                                                              Fall           -----

              Nicholas Biggs  (GRI) defeated Diebel                                                         Fall           -----
              Cordell Marshall  (P C) defeated Diebel                                                       Fall           -----  
  (  6 points)

  182 #   (no STJ competitor)

  195 #   Richard Williamson  (STJ) received a first round bye
              Williamson defeated John Scotty Dennis (WET)                                         Fall            1:13
              Williamson defeated Clayton Vohler  (CHE)                                               Fall             -----
              Williamson defeated John Ellis Rawls  (WET)                                            Dec            7 - 5
              Williamson defeated Austin Phillips  (S S)                                                  Fall             -----   (28 points - 195 # CHAMPION)
             
 
  220 #  
(no STJ competitor)

  285 #   Mitchell Wilson  (STJ) received a first round bye
              Stephen Cope  (S E) defeated Wilson                                                           Dec            4 - 1
              Wilson received a second round consolation bye
              Wilson defeated Romello Tarver  (P C)                                                        For
              Nathan Smith  (HOL) defeated Wilson                                                        Dec             6 - 0




 RETURN TO THE 2015-16 SAINT JAMES WRESTLING HOMEPAGE